Kategoriler
SEPETİNİZ

Elektronik Sigara

Elektronik Sigara

E Sigara

Özellikle son yıllarda sigara tiryakileri arasında giderek popülerliğini artıran elektronik sigaralar; sigarayı bırakmak isteyenler için oldukça uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektronik sigara diğer bir adıyla e-sigara; içinde belirli miktarda nikotin içeren solüsyonu (likit), pil gücü ile yanma olmadan ısıtarak nikotin içerek buhar haline getiren teknolojik bir cihazdır. Solüsyon olarak probilen glikol ya da gliserol kullanılmaktadır. Elektronik sigaraların üretim tarihine bakıldığında, bu cihazlar ilk olarak 2003 senesinde Çin'de üretilmiştir. Avrupa ve Amerika'da ise 2006 yılından bu yana sektördeki varlığını sürdürmekte ve özellikle sigarayı bırakmak isteyen tiryakiler tarafından tercih edilmektedir.

Geçmişten günümüze pek çok farklı formu ve modeliyle kullanılmaya devam eden elektronik sigara sektörü giderek büyümektedir. Oldukça büyük bir ekonomik çapa ulaşan endüstride bazı markalar rakiplerinden öne çıkmayı başarmıştır. Firmamızın internet sitesi üzerinden de rahatlıkla görüntüleyebileceğiniz üzere son yılların en çok tercih edilen elektronik sigara markaları şunlardan oluşmaktadır:

Vaporesso,Aspire, Justfog,Eleaf, Joyetech,Smok

Elektronik Nargile

Elektronik sigara mod cihazları arasında birbirinden farklı çekim tekniklerine özel olarak üretilmiş kaliteli cihazlar bulunmaktadır. Elektronik sigara kullananların ve bu alanda bilgi sahibi olmak için araştırma yapanların iyi bildiği konulardan biri de elektronik sigarada ciğer çekimi ve boğaz çekimi unsurlarıdır. Nitekim elektronik sigaranın ciğer çekimi özellikle ülkemizde vaping dünyasına giriş yapan pek çok kişiyi cezbetmiştir. Bu nedenle piyasadaki birçok elektronik sigaraya elektronik nargile dendiği de görülmektedir.

Esasında elektronik nargile olarak tanımlanan mod cihazların sıradan elektronik sigara mod cihazlarından büyük bir farkı yoktur. Atomizerlerindeki farklılar sayesinde bazı elektronik sigaralar boğaz çekimine uygunken bazı cihazlar ise ciğer çekiminde çok daha başarılı buhar performansı ortaya koymaktadır.

Elektronik Sigarada Ciğer Çekimi Nedir?

Elektronik sigarada birbirinden iki farklı çekim türü bulunmaktadır. Bunlar sigara içimliğine benzeyen ve mod cihazdan daha düşük bir buhar performansı beklenen boğaz çekimidir. Bunun yanı sıra elektronik sigara modelleri arasında en çok tercih edilenler ciğer çekimi için uygun atomizere sahip cihazlardır.

Ciğer çekimi genel olarak nargileye benzediği için bu özelliğe sahip atomizerlere sahip olan elektronik sigaralara, kullanıcılar arasında genellikle elektronik nargile dendiği görülmektedir. Ciğer çekimi yoğun bir şekilde aromadan gelen buharın ciğere çekilmesi anlamına gelmektedir. Bu çekim tekniğinde elektronik sigara mod cihazının buna uygun atomizere sahip olması beklenir. Çünkü çekimle birlikte yoğun buhar ortaya çıkmaktadır. Bu sayede elektronik sigara kullananlar buhar keyfini üst düzeyde yaşayabilmektedir.

Bazı özel atomizerler size nargile içimine benzer bir içim deneyimi yaşatmaktadır. Bu atomizerlere sahip bir mod cihaz kullanıyorsanız mutlaka premium likit kullanmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü nargile içimi elektronik sigara kullanımında premium likitler çok daha iyi performans ortaya koymaktadır. Bu sayede her ciğer çekiminde yoğun buhar deneyimi yaşanması mümkün olabilmektedir.

Nargile İçimi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektronik sigara atomizerlerinin ohm derecelerine göre sınıflandırıldığı bilinmektedir. Güç kaynağından atomizere geçen enerjinin karşılaştığı dirence ohm adı verilmektedir. Bu direnç düştükçe daha yoğun buhar edildiği bilindiğinden nargile içimi elektronik sigara cihazına sahip olmak isteyenlerin düşük ohm dereceli atomizerleri tercih etmeleri önemlidir.

E-Sigara Zararları Var Mıdır?

Elektronik sigaraların temel üretim amacı sigarayı bırakmak isteyen ancak bir türlü bırakamayan tiryakilere, sigara bırakma sürecinde destek olmaktır. Avrupa'nın hemen hemen bütün ülkelerinde yıllarca kullanıldıktan sonra ülkemizde de son yıllarda popüler hale gelen elektronik sigara, sigaranın zararlı dumanları yerine kullanıcılarına nikotin içeren buhar veren bir cihazdır.

Elektronik sigaranın günümüzde bazı ülkelerde sağlık açısından sigarayı bırakmaktan başka çaresi olmayan ağır tütün tiryakilerine reçete ile verildiği bilinmektedir. Doktor kontrolünde belirlenen özel solüsyonlar ve likitler ile bu kişiler hem sigaranın zararlı etkilerinden kaçınabilmekte hem de kademeli olarak vücudun nikotin ihtiyacını gözeterek sigara bağımlılığından adım adım uzaklaşabilmektedir.

Sigarayı bırakırken kullanın elektronik sigarada önemli bir husus da likitte kullanılacak olan nikotin ve diğer bileşenlerin dozlarının iyi ayarlanmış olmasıdır. Bu sayede sağlığa bilinen bir zararı olmadan gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Genel olarak elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan kişilerde önerilen, başlangıçta yüksek dozaj kullanılması, daha sonrasında düşük dozlara kademeli olarak geçiş yapılmasıdır. Böylelikle tütün bağımlılığı olan kişiler bir süre boyunca sigara hazzını yaşayarak elektronik sigaranın hayatlarındaki yerini artırmayı başararak, sigarayı hayatlarından çıkarabilmektedir.

Bununla birlikte içeriğinde nikotin bulunmayan likitler de bulunmaktadır. Dolayısıyla zamanla kullanımda nikotin ihtiyacının dengelenmesi sonucu e-sigara kullanıcıları, nikotinsiz likitler ile standart sigaradan tamamen uzaklaşarak sigarasız, kötü kokusuz ve dumansız daha rahat bir yaşam tarzına sahip olabilmektedir.

E-Sigara Likit Aromalarında Hangi Bileşenler Bulunur?

E-sigara likitleri, pek çok farklı aromadan oluşabilmektedir. Bu sayede elektronik sigara kullanıcıları zaman içinde birbirinden farklı aromalara sahip likitler kullanarak tütünsüz ve dumansız yaşamadan aldıkları keyfi birbirinden hoş kokulu ve lezzetli likitler ile zenginleştirebilme imkanına sahip olmaktadır.

Elektronik sigara likitlerinde bulunan diasetil; elma, enginar, fasulye, tereyağı, kahve, süt, meyve, bal, tütün ve sirke içindeki düşük konsantrasyonda bulunan doğal olarak oluşan bir kimyasaldır. Bu bileşen aynı zamanda bira yapılırken fermantasyon süreci boyunca maya ile glikozun etanole dönüştürülmesinden kaynaklanan doğal bir yan ürünüdür. Sağlık açısından bilinen olumsuz bir etkisi olmayan diasetil kimyasal üreticiler tarafından tereyağı, margarin, kısalma, yağlı spreyler, tatlandırıcılar ve diğer gıda ürünlerine tat vermek için kullanılmaktadır.

Ancak günümüzdeki E-Likitler üzerine yapılan en son araştırmalar ile diasetil içeren maddelerin sık sık solunması durumunda sağlık açısından birtakım zararları olabileceği ortaya koyulmuştur. Test edilen e-likitlerin ortalamasının, geleneksel tütün sigarasından 100 kat daha az diasetil taşıdığının altını çizmek önemlidir!

Model: Justfog Minifit S
Justfog Minifit S12w güç ile ve 420 mah dahili bataryası ile oldukça kullanışlı ve ufacık boyu ile heryere sığabilen minifit s karşınızda.Justfog Minifit-S Detayları:1. 12W sabit vatlı 420mAh dahili pil2. Tüm gün vaping için USB Type-C şarjı3. Seçenekleriniz için otomatik/düğmeyle etkinleştirme 2 yö..
440,00TL
Model: Uwell Caliburn G2
Uwell Caliburn G2Uwell caliburn g serisinin son modeli olan g2 daha donatımlı ve daha teknolojik olarak karşınızda.750mah dahili bataryası ile gün boyu içime oldukça uygundur.G2 Seri coil sayesinde aroma ve buhar performansı oldukça yüksek bir cihazdır.2ML tank kapasitesi bulunmaktadır ve salt nikot..
740,00TL
Model: Justfog Better Than Pod
Justfog Better Than Pod420 Mah dahili bataryası ve ufak boyu ile oldukça beğenilen ve kolay kullanılabilen bir pod elektronik sigarasıdır.1.9ml tank kapasitesi ve yandan kolay doldurulması sayesinde çok kullanışlıdır.Hızlı Linkler:Justfog Better Than Yedek KartuşAna Özellikler:1. Dahili 420mAh pil, ..
370,00TL
Model: Vaporesso Zero 2
Vaporesso Zero 2Yeni ve güncellenmiş efsane ZERO 2 karşınızda.800Mah dahili bataryası ve 3ml tank kapasitesi ile eşsiz bir üründür.En çok satan model olan zeronun yeni versiyonu ZERO 2 en güncel teknoloji ile donaltılmıştır.Hızlı Linkler:Vaporesso Zero 2 Yedek KartuşVaporesso ZERO 2 Pod Sistemi Özel..
665,00TL
Model: Voopoo Drag X Pro
Voopoo Drag X ProDrag x pro, prof kullanıcıların gözdesi, 100w güç çıkışı ile eşsiz bir performans cihazıdır.Dayanıklı çinkodan üretilen bu ürün toza,darbelere oldukça dayanıklı üretilmiş bir elektronik sigaradır.TPP Coil sayesinde çift havalı kontrol halkası ile donaltılmış bir atomizere sahiptir.M..
1.165,00TL
Model: Voopoo V THRU PRO Pod
Voopoo V THRU PRO PodVoopoo V THRU PRO Pod 25w güce kadar çıkabilen dahili 900 mah bataryası bulunan pod elektronik sigarasıdır.Hafif ve darbeye karşı dayanıklı yapısı sayesinde günlük kullanıma oldukça uygun üretilmiştir.VOOPOO V.THRU Pro 25W Pod Sistemi Özellikleri:GEN yonga setiBoyutlar - 95,5 mm..
645,00TL
Model: Elf BAR 1500 Çekim
Elf BAR 1500 Çekim Tek Kullanımlık PodEşsiz aromaları ile gönlümüzü fetih etmiş olan ELF BAR karşınızda hemde 1500 çekimlik.1500 Çekim SUNAR%5 nikotin 50MGTEK KULLANIMLIKTIR, BİTTİKTEN SONRA KULLANILAMAZ...
260,00TL
Brand: Eleaf Model: pico3
ÜRÜN 1. SINIF REPLİKADIR. O YÜZDEN FİYATI UYGUN TUTULMUŞTUR.Eleaf iStick Pico Melo 3Elektronik sigaraya yeni başlayanlar kadar bu alanda deneyim sahibi kişilere de hitap eden Eleaf iStick Pico Melo 3 güçlü buhar performansının yanı sıra ergonomik ve kolay taşınabilir olması sebebiyle tercih edilm..
655,00TL
Model: Joyetech eGo Aio
Joyetech eGo AioJoyetech eGo Aio ürünü sade ve kullanışlı bir başlangıç elektronik sigara ürünüdür.2ML Tank kapasitesi ile oldukça verimli bir performans sağlar. Hızlı Linkler:Joyetech eGo Aio CoilE-Likit aydınlatma teknolojisi ile 7 çeşit değiştirilebilir LED Renk performansı2 ml E-Likit Kapas..
495,00TL
Model: Smok Mag Pod
Smok Mag PodSmok markasının son ürünlerinden olan mag pod 1-40 w arası güç çıkışı sağlar ve 1300 mah dahili pili sayesinde gün boyu kullanım sağlar.Kolayca ayarlanabilir yapısı ve 3ml tank kapasitesi bulunur.RPM Coil kullanırHızlı Linkler:Smok Mag Pod CoilSMOK MAG POD 40W Özellikler:Boyutlar - 90.8m..
745,00TL
Model: Vaporesso GTX Go 80
Vaporesso GTX Go 80Vaporesso GTX Go 80 cihazı yeni başlayanlar ve orta kullanıcılar için oldukça uygun bir cihazdır.5ML tank kapasitesi ve GTX Coil sistemi ile oldukça iyi performans sağlar.3000 mah dahili bataryası ile gün boyu içim için oldukça uygun bir pod sistemidir.Salt likit ve normal likitte..
745,00TL
Model: Vaporesso Luxe 2
Vaporesso Luxe 2Vaporesso serisinin amiral gemisi olan luxe 2 karşınızda.Piyasada en beğenilen ve en çok tercih edilen en pahalı kit luxe 2 eşsiz vape deneyimi sunar.2 adet pil ile çalışan luxe 2, yeni teknoloji ile donaltılmış bir buhar canavarıdır. Alınız pişman olmazsınız.Hızlı Linkler:Vaporesso ..
1.675,00TL
Model: Vaporesso Luxe 80 POD
Vaporesso Luxe 80 PODVaporesso markalı luxe 80 pod, luxe serisisin ismine yakışır bir cihaz ile karşınızda.5ML tank kapasitesi ve GTX coil serisi ile podlar arasında eşsiz bir görüntüye ve performansa sahiptir.GTX 26 atomzieri ile aroma ve buhar performansını en üst düzeyde tutar.2500 mah dahili bat..
980,00TL
Model: Vaporesso LUXE 80 S POD
Vaporesso LUXE 80 S PODVaporesso Luxe pod serisinin son ürünü olan LUXE 80S pod 80W güce kadar çıkabilen ve en güncel teknoloji ile donaltılmış pod elektronik sigara ürünüdür.GTX coil sistemi kullanır ve 1 adet pil ile çalışır.Hızlı Linkler:Vaporesso GTX CoilVaporesso LUXE 80 S Pod Kit Özellikleri:B..
945,00TL
Model: Justfog Minifit MAX
Justfog Minifit MAXMinifit serisinin büyük abisi olan minifit max karşınızda! Güncellenmiş olan bu cihaz, 650 mah dahili batarya ve biraz daha uzun boyu ile oldukça estetik ve kibarlığını halen korumaktadır.Hızlı Linkler:Minifit Max Yedek KartuşÖzellikler:Boyut: 21 * 15 * 100mmPil: 650mAh dahil..
460,00TL
Model: Smok NFIX
Smok NFIXEşsiz tasarımı ve hafif yapısı ile pod kullanıcıların en gözde cihazlarından olan Smok Nfix karşınızda.25W güce kadar çıkabilen bu eşsiz ürün, 0.69 ekranı ilede herşeyi göstermekte.Hızlı Linkler:Smok NFİX Yedek Kartuş700mAh pil, 1-25W aralığına sahip SMOK NFIX 25W Pod Sistemini satın alın v..
690,00TL
Model: Uwell Caliburn KOKO Prime
Uwell Caliburn KOKO PrimeKoko serisinin son modeli ve güncellenmiş olanı koko prime karşınızda.690 mah dahili bataryası ve 2ml tank kapasitesi ile MTL severler için özel üretilmiş bir cihazdır.Kartuşu ve coili Caliburn G ile uyumludur.Uwell CALIBURN KOKO PRIME 15W Pod Sistemi Özellikleri:Boyutlar - ..
645,00TL
Model: Vaporesso Forz TX80
Vaporesso Forz TX80Vaporesso Forz TX80 pod elektronik sigara ürünü oldukça yeni teknolojiye sahip ve darbelere ve toza çok dayanıklı üretilmiş eşsiz bir cihazdır.Vaporesso firmasının yeni coil sistemi olan GTR Coil kullanır.GTR Coil sistemi sayesinde aroma ve buhar performansı üst düzeydedir.1 Adet ..
1.185,00TL
Model: Smok Vape Pen V2
Smok Vape Pen V2Smok markasının vape pen serisinin en yeni modeli v2 karşınızda.Hem normal likit hem salt likit içebileceğiniz yapıda tasarlanmış Smok Vape Pen V2 1600 mah dahili bataryası bulunmaktadır.3ML tank kapasitesi bulunan v2 oldukça yeterli üretilmiş bir cihazdır.Smok Vape pen 22 ile a..
630,00TL
Model: Vaporesso GTX GO 40 Pod
Vaporesso GTX GO 40 PodVaporesso GTX GO 40 Pod elektronik sigara ürünü 1500 dahili bataryası ve gtx seri coili ile başlangıç serisi kullanıcıları için oldukça uyumludur.Hem salt likit hem normal likit kullanabilirsiniz.Hızlı Linkler:Vaporesso GTX CoilVaporesso GTX GO 40 40W Pod Kiti Özellikleri:Boyu..
585,00TL
Model: Voopoo Argus Pro
Voopoo Argus ProArgus pro eşsiz tasarımı ve 3000 mah dahili pili ile prof kullanıcılar için muhteşem bir cihazdır.Gün boyu rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür.80W güç çıkışı sağlayabilen 4.5ml tank kapasitesi bulunan tam donanımlı bir elektronik sigara podudur.PNP Coil kullanır bu nedenle arom..
985,00TL
Model: Eleaf iStick Pico 2 Kit
Eleaf iStick Pico 2 KitTercih Edilen, Yenilikçi, Kompakt ve Olağanüstü (PICO), iStick Pico 2, USB Type-C 2A hızlı şarj ve maksimum 26mm çaplı tanklar için genişletilmiş platform ile tamamen silahlı bir görünümde ortaya çıkarken imza PICO tasarımını korur ve temeline dayalı olarak ileriye doğru büyük..
985,00TL
Model: Uwell Caliburn A2
Uwell Caliburn A2Efsane caliburn serisinin en son modeli olan A2, 520 mah dahili bataryası ve kibar tasarımı sayesinde oldukça başarılı bir üründür.15W gücüne kadar çıkabilir ve üzerindeki led ışık sayesinde sarj durumunu kontrol edebilirsiniz.Hafif,kompakt ve dayanıklı bir üründür.Hızlı Linkler:Uwe..
695,00TL
Model: Voopoo V Mate Pod
Voopoo V Mate PodV mate pod, oldukça kibar ve zarif bir tasarımı olan ufak bir pod elektronik sigaradır.900mah dahili batarya ve 17 W güce kadar çıkabilen bir cihazdır.MTL Sigara içimi olarak kullanılabilir.2ML Tank kapasitesi vardır.Hızlı Linkler:Voopoo Pnp CoilVOOPOO VMATE 17W Pod Sistemi Özellikl..
495,00TL
Model: Voopoo V Suit Pod
Voopoo V Suit PodVoopoo v suit, orda segment ve kibar tasarımı ile oldukça beğenilen ve tercih edilen bir pod cihazdır.1200mah dahili bataryası ile oldukça yeterli bir güce sahiptir 40W.PNP Coil kullanır.Hızlı Linkler:Voopoo PNP CoilVOOPOO VSUIT 40W Özellikleri:GENE Yonga SetiBoyutlar - 100mm x 26.5..
650,00TL
Model: Voopoo Vinci 2
Voopoo Vinci 2Voopoo Firmasının 2021 yılında çıkartmış olduğu ve güncellenmiş bir halde karşımıza çıkan vinci 2 cihazı eşsiz bir performans ile karşınızda.50W Güç ile 1500mah dahili bataryası ile oldukça beğenilen ve tercih edilen bir ürün.6.5ML'ye kadar tank kapasitesi bulunan bu ürün professional ..
790,00TL
Model: Smok Nord 2 Pod
Smok Nord 2                                     https://youtu.be/aDxEnHJHkMc                                  İNCELEME V..
775,00TL
Model: Smok Nord 4
Smok Nord 4                                      https://youtu.be/kiXa7xmlad4                             İNCELEME VE KURULUM..
860,00TL
Model: Uwell Caliburn G
Uwell Caliburn G                                     https://youtu.be/Ptqdm7ZB6UoİNCELEME VE KURULUM VİDEOSU690mAh pil, ayarlanabilir hava akışı sistemi ve 2 mL e likit  alabilen yeni Uwell CALIBURN G..
640,00TL
Model: Vaporesso SWAG PX80
Vaporesso Swag PX80Swag serisinin son ürünü olan SWAG PX80 hem pod hem elektronik sigara ihtiyacını fazlasıyla karşılayan bir üründür.4ML tank kapasitesi ve 80W güce kadar çıkabilen yapısı ile tam bir performans ürünüdür.1 adet 18650 pil ile çalışır. GTX Mesh Coil serisi kullanır.Hızlı Linkler:Vapor..
925,00TL
Vaporesso Veco Solo Kit Vaporesso Veco Solo Kit
Stokta Yok
Model: Vaporesso Veco Solo Kit
Vaporesso Veco Solo KitVaporesso firmasının kalem tarzı ürettiği başlangıç seviyeleri için oldukça uygun olan Veco Solo kit karşınızda.1500Mah dahili pili ile ve 2ml tank kapasitesi ile oldukça güzel bir cihazdır.Eğer elektronik sigaraya yeni başlıyorsanız önerebileceğimiz bir üründür.Vaporesso Veco..
540,00TL
Model: Voopoo Drag 3
Voopoo Drag 3Güçlü, dayanıklı ve eşsiz bir pod elektronik sigara olan DRAG 3 Karşınızda.177W güce kadar çıkabilen bu eşsiz canavar, 2 adet 18650 pil ile çalışır.TPP atomizer ve coil sayesinde buhar ve aroma performansı eşsiz derecede güzel yansıtır.Hem salt likit hem normal likit içimine uygundur.VO..
1.350,00TL
Model: Voopoo Drag Max Kit
Voopoo Drag Max KitDrag max kit, 177w güce kadar çıkar ve çift pil ile çalışır.4.5ML tank kapasitesi bulunur.Son teknoloki ile donaltılmış olan drag max kiti, smart mod gibi bir çok fonksiyonu barındırır.Gene FAN 2.0 Yonga seti bulunur.Hem salt hem normal likit içilebilir.Hızlı Linkler:Voopoo Pnp Co..
1.210,00TL
Model: Voopoo Drag S
Voopoo Drag SVoopoo Drag S, en iyi tasarıma sahip ve en dayanıklı podlar arasında olan drag s 60W güce kadar çıkabilir.4.5ML PNP tank kapasitesi ile sizi yarı yolda bırakmaz.Suya,toza ve düşmelere karşı dayanıklı üretilmiştir.2500Mah dahili bataryası bulunur(Pil almanız gerekmez)Hızlı Linkler:Voopoo..
925,00TL
Model: Voopoo Drag S PRO
Voopoo Drag S PROVoopoo Drag S PRO GENE.FAN 3.0 Chipset, 5-80W güce kadar çıkabilen performans canavarı ve yeni sürüm bir pod elektronik sigaradır.3000mah dahili pili ile gün boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.Metal ve deri tasarımı ile oldukça dikkat çekici ve şık görüntüsü olan drag s pro darbel..
1.025,00TL
Voopoo Drag X 80W Voopoo Drag X 80W
Stokta Yok
Model: Voopoo Drag X 80W
Voopoo Drag XVoopoo Markasının Eşsiz bir üretimi olan Drag X, 80W güce kadar çıkabilir.PNp coil sistemi kullanır bu nedenle aroma ve buhar performansı yüksek bir üründür.En önemli özelliği ise ateşleme hızı 0.001 salise civarındadır.İnanılmaz bir hıza sahip olan drag x, 1 adet 18650 pil ile çalışır...
875,00TL
Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 154 (5 Sayfa)